Dezinfekcia bazénov chlórovou chémiou

Dezinfekcia bazénov chlórovou chémiou

Na ošetrovanie vody vo vašom bazéne môžete zvoliť jednu z dvoch rád bazénovej chémie - chlórovú a bezchlórovú. Poďme sa teraz pozrieť, ako úspešne využiť celú chlórovú radu.

Chlórová chémia je svetovo najrozšírenejší spôsob dezinfekcie bazénových vôd. Vyniká okamžitou a vysoko biocídnou účinnosťou a cenou. Počet produktov v tejto rade je v porovnaní s ostatnými tiež najrozsiahlejší. Preto si prejdeme ošetrovanie bazénovej vody chlórovou chémiou krok za krokom.

Na začiatku kúpacej sezóny alebo pri riešení problémov použite rýchlorozpustné prípravky AKCE. Po aplikácii je potrebné počkať, než koncentrácia chlóru klesne pod prípustnú medzu 6 desatín miligramu na liter. Ak nechcete čakať, môžete využiť prípravok NEUTRALCHLOR, ktorý množstvo chlóru vo vode zase zníži. Avšak je vhodné nechať chlór pôsobiť aspoň 12 hodín. 

V priebehu sezóny použijeme multifunkčné tablety KOMPLEXON a KOMPLETON MINI. Okrem chlóru obsahujú aj látky, ktoré pôsobia proti riasam, napomáhajú vyvločkovaniu nečistôt a stabilizujú chlór vo vode.

Tablety pritom môžete vkladať do plaváku na hladine vody alebo do chlorinátora, čo je dávkovač chlóru v rámci bazénovej technológie obehu vody. Ak tablety vložíte do skimmeru, odporúčame ich obaliť 2 vrstvami látky, aby prúd vody tablety nerozrušil a nedošlo k prechlórovaniu. UV žiarenie a vyššie teploty spôsobujú postupnú stratu chlóru. Aby k tomu nedochádzalo, môžete pre každú čerstvú vodu a novo napustený bazén s využiť prípravok PROCHLOR. Ten zníži straty chlóru v priebehu sezóny o 80 až 90 percent.

A samozrejme nezabudnite aspoň raz týždenne vodu testovať na úroveň pH a tiež chlóru a celkovej alkality.