Jesenná údržba jazierka

Starostlivosť o jazierko v tomto ročnom období, keď končí vegetačné obdobie väčšiny rastlín, spočíva predovšetkým v čo najlepšom odstránení listov a zvyškov zelene z vody, v zazimovaní techniky a v príprave rýb na najchladnejšie obdobie roka.

Čítať ďalej...

Testovanie jazierkovej vody. Viete ako na to?

Aby voda v jazierku bola stále čistá a priezračná, je nevyhnutné kotrolovať základné hodnoty. Tie sú pH, tvrdosť, alkalita a množstvo dusičnanov. V prípade, že sa hodnoty vychyľujú, dochádza k zelenaniu vody, tvorbe vláknitých rias a k zakaleniu vody. Správnym používaním prírodných prípravkov docielite, aby vaše jazierko bolo celú sezónu čisté a voda stabilizovaná.

Čítať ďalej...

Vysielame v TV

Naštartovanie jazierka po zime, alebo po obnove zanedbaného jazierka. Aj toto bola jednou z tém v relácii Hurá do záhrady na RTVS.

Čítať ďalej...

Vysielame v TV

Dňa 16. augusta 2015 ste sa v televíznom vysielaní mohli dozvedieť niečo bližšie o KÚPACÍCH JAZIERKACH, a to v relácii "Hurá do záhrady" na Jednotke.

Čítať ďalej...

Vodnár dokáže udržať priezračnú vodu

Vodnár dokáže udržať priezračnú vodu

Udržať vodu v jazierku čistú, je mnohokrát zložitá záležitosť, čo potvrdzuje veľa majiteľov záhrad. Tvrdenie, že má jazierko so správnou technológiou vysokú samočistiacu schopnosť a ostatné zvládnu vodné rastliny a živočíchy, nemusí byť tiež pravdou.

Čítať ďalej...

Životodarný kyslík

Životodarný kyslík

Kyslík má veľmi dôležitú funkciu v prírode. Už zo základnej školy vieme, že ho produkujú rastliny dejom zvaným fotosyntéza. Že je kyslík dôležitý chemický parameter a čoho všetkého sa zúčastňuje v jazierku si povieme v niekoľkých vetách.

Čítať ďalej...

Musím poznať objem svojho jazierka?

Musím poznať objem svojho jazierka?

Áno! Áno! Áno! Pokiaľ chcete mať čistú vodu, samozrejme. Tento údaj je veľmi podstatný pri dávkovaní prípravkov pre starostlivosť o vodu v záhradných jazierkach a to akýchkoľvek. Na etikete sú vždy uvedené informácie o doporučenom dávkovaní, ktoré sa vzťahujú k objemu vody v jazierku.

Čítať ďalej...

Aby voda nezazelenala!

Aby voda nezazelenala!

Obdobie, keď prvé teplé slnečné lúče rozpustia zvyšky ľadu a začnú pomaly prehrievať vodu v jazierku, je vo veľkom očakávaní každého jeho vlastníka.

Čítať ďalej...

Videonávody

Zaujímavosť

Prečítajte si

×

e book

Horúce dni a noci sa striedajú s letnými búrkami. Všetko živé sa teší zo slnečných lúčov, ale napriek tomu si vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Pripomeňte si v druhom diele e-booku, čo všetko jazierko v lete potrebuje. Zadajte svoj e-mail, zaregistrujte sa na odber noviniek a E-BOOK je Váš úplne ZADARMO.

Stiahnutím e-knihy súhlasíte s odberom noviniek. Nemusíte sa báť, nebudeme Vás spamovať častými e-mailami. Zasielame len tie najdôležitejšie informácie.