Boj proti riasam a zelenej vode

Boj proti riasam a zelenej vode

Prípravky Vodnár sú na biologickej aj chemické báze. Nebojíme sa použiť slovo „chemické“, ako odborníci totiž vieme, že všetky biologické procesy sú vlastne chemické reakcie. Napríklad baktérie, ktoré v bazéne pomáhajú udržiavať čistú vodu, produkujú chemické látky - enzýmy, ktoré štiepia organickú hmotu na jednoduchšie zlúčeniny.

Pri náhlej zmene chemických vlastností vody môže dôjsť k zazelenaniu vody aj pri použití kvalitnej filtrácie. Zelená voda je veľký estetický problém rybníčkov a jazierok. Zazelenanie vody spôsobujú mikroskopické jednobunkové riasy a sinice. Dochádza k nemu narušením chemickej a biologickej rovnováhy v jazierku či rybníčku, napríklad pri búrkach, daždi alebo ďalších externých vplyvoch.

Jednou s možností, ako šetrne vodu zbaviť zeleného zafarbenia, je použitie prípravkov Vločka Super alebo nového Vločka jazierka s vhodnejším zložením. Vďaka nemu dôjde k vytvoreniu jemnej vločkovitej disperzie, ktorá na seba v priebehu usadzovania nabalí nečistoty vody spolu s riasami a sinicami. Vločka super z vody odstráni aj fosfáty, ktoré sú živinami pre bujnenie rias. Vzniknutý kal na dne sa odstráni buď filtráciou, alebo jazierkovým vysávačom. Ten samozrejme môžete používať aj v bazéne. 

Pokiaľ sa budete o vodu pravidelne starať, udržíte si jazierko alebo rybníček krásne, čisté a bez rias počas celej sezóny.