Ošetrenie bazénovej vody bezchlórovou chémiou VODNÁR

Ošetrenie bazénovej vody bezchlórovou chémiou VODNÁR

Vám všetkým, ktorí hľadáte alternatívu ku chlórovej chémii môžeme ponúknuť nový prípravok, GUANICID. Pôsobí širokospektrálne, nemá vplyv na pH vody, vydrží vyššiu teplotu vody a nestratí tým účinnosť, nepoškodzuje konštrukciu ani technológiu bazéna, ale predovšetkým nevysušuje pokožku, nedráždi oči ani sliznice, nevyvoláva alergické reakcie a dávkuje sa zhruba 2 x mesačne. GUANICID sa nevyparí ani nerozloží, pokiaľ voda nie je zaťažená.

osetrenie bezchlorovou chemiou clanok

Zoznam produktov

Na úpravu bazénovej vody bezchlórovou chémiou máte možnosť výberu z týchto prípravkov:

 

Dezinfekcia

Počiatočnú dávku prípravku GUANICID 30 ml/m³ aplikujte priamo do vody pri zapnutej filtrácii, ktorá zaistí premiešanie vody. Robte to bez prítomnosti osôb v bazéne. Kúpať sa môžete po krátkom premiešaní bazénovej vody. Následne dávkujte 15 ml/m³ každých 14 dní, pri extrémnom zaťažení, pri vysokých teplotách vody (nad 30°C) alebo pri strate priezračnosti vody každých 10 – 7 dní. Nutnosť dávkovania si najlepšie overíte pri pravidelnom meraní obsahu GUANICIDU kvapkovým testerom. Obsah GUANICIDU odporúčame udržovať na hodnote 0,2 – 0,3 mg/l. Pre dlhodobé udržanie kvality vody odporúčame používať GUANICID v kombinácii s oxidačným prípravkom OXY LIGHT, ktorý zabezpečí oxidáciu vzniknutých nečistôt. Odporúčané dávkovanie je 0,5l na 10 m³, a to 2 x mesačne. Aj keď túto radu nazývame bezchlórovou, okysličenie organických nečistôt môžeme zaistiť aj prípravkom AKCE (chlóršok). Uvoľnený chlór sa „po práci“ odparí a zachytí sa v nečistotách na filtri. Následne teda užívame opäť vodu bez obsahu chlórového dezinfekčného činidla. Ďalej odporúčame pravidelne dávkovať vločkovač JISKRA, ktorý odstráni drobné mechanické nečistoty z vody.

 

Riasy

GUANICID vykazuje aj algicidnú účinnosť, a preto nie je nutné pri tomto spôsobe ošetrenia vody preventívne dávkovať prípravok NA RIASY. Pri pravidelnom ošetrovaní, filtrácii a výmene vody by ste sa s problémom výskytu rias vôbec nemali stretnúť.

 

Prechod z chlóru na GUANICID

Nevyžaduje zvláštnu pozornosť. Tieto dva prípravky (chlórový a GUANICID) spolu nereagujú za vzniku sprievodných nepríjemných efektov ako zákal alebo zápach. Pokiaľ teda chceme napr. po prvom jarnom mesiaci prevádzky, keď sa voda len ohrieva a jej nezávadnosť sa udržuje minimálnym prebytkom voľného chlóru, prejsť na GUANICID, jednoducho zastavíme prietok chlorinátorom alebo vyberieme tabletu z plaváku, počkáme 1-2 dni a začneme dávkovať GUANICID. Pri tomto prechode nie je treba dávkovať šokovo, pretože voda by mala byť v dobrej kondícii.

 

  << späť