Základy bežnej údržby jazierka

Prípravky Vodnár sú na biologickej aj chemické báze. Nebojíme sa použiť slovo „chemické“, ako odborníci totiž vieme, že všetky biologické procesy sú vlastne chemické reakcie. Napríklad baktérie, ktoré v bazéne pomáhajú udržiavať čistú vodu, produkujú chemické látky - enzýmy, ktoré štiepia organickú hmotu na jednoduchšie zlúčeniny.

Každé vodné dielo vyžaduje špecifický prístup a starostlivosť. Všetky naše produkty sme dlhodobo a úspešne testovali na množstve vodných diel aj s najcitlivejším a najvnímavejším obyvateľom – pstruhom potočným.

Portfólio Vodnár pre jazierka sme rozdelili do troch prehľadných skupín. Do prvej patria prípravky s názvom Baenzy. Obsahujú baktérie a enzýmy pre nastavenie biologickej rovnováhy v jazierkach. Druhá skupina potom nesie názov Na riasy a je určená pre okamžité systémové odstránenie jednobunkovej aj vláknitej riasy. Treťou časťou portfólia sú spoločné doplnky. Medzi nimi nájdete testery, prípravky na úpravu pH, tvrdosti vody, alkality alebo absorpciu fosfátov.

Pravidelnou kontrolou chemických parametrov vody a aplikáciou správnych prípravkov je jednoduché udržať vodu krásnu, čistú a bez rias počas celej sezóny.