Jesenná údržba jazierka

Starostlivosť o jazierko v tomto ročnom období, keď končí vegetačné obdobie väčšiny rastlín, spočíva predovšetkým v čo najlepšom odstránení listov a zvyškov zelene z vody, v zazimovaní techniky a v príprave rýb na najchladnejšie obdobie roka.

Čítať ďalej...

Vodnár dokáže udržať priezračnú vodu

Vodnár dokáže udržať priezračnú vodu

Udržať vodu v jazierku čistú, je mnohokrát zložitá záležitosť, čo potvrdzuje veľa majiteľov záhrad. Tvrdenie, že má jazierko so správnou technológiou vysokú samočistiacu schopnosť a ostatné zvládnu vodné rastliny a živočíchy, nemusí byť tiež pravdou.

Čítať ďalej...

Testovanie jazierkovej vody. Viete ako na to?

Aby voda v jazierku bola stále čistá a priezračná, je nevyhnutné kotrolovať základné hodnoty. Tie sú pH, tvrdosť, alkalita a množstvo dusičnanov. V prípade, že sa hodnoty vychyľujú, dochádza k zelenaniu vody, tvorbe vláknitých rias a k zakaleniu vody. Správnym používaním prírodných prípravkov docielite, aby vaše jazierko bolo celú sezónu čisté a voda stabilizovaná.

Čítať ďalej...

Vysielame v TV

Naštartovanie jazierka po zime, alebo po obnove zanedbaného jazierka. Aj toto bola jednou z tém v relácii Hurá do záhrady na RTVS.

Čítať ďalej...

Vysielame v TV

Dňa 16. augusta 2015 ste sa v televíznom vysielaní mohli dozvedieť niečo bližšie o KÚPACÍCH JAZIERKACH, a to v relácii "Hurá do záhrady" na Jednotke.

Čítať ďalej...