Radíme Vám

Jeseň sa už hlási o slovo

Slniečko za oknom sa ešte smeje, ale tú silu ako v Júli už zďaleka nemá a ani predpoveď zatiaľ nesľubuje teploty, aké sme si užili minulý september. Aj tak niektorí z nás majú vodu stále ešte vyhriatu na pekných 24°C a užívajú si posledné chvíle tejto sezóny.

Čítať ďalej...

Zdravé kúpanie pre malých vodníkov

Váš drobec zrejme ešte nemá potrebu zaplávať denne päť bazénov, ale tým väčšia je jeho detská túžba vyšantiť sa v slnkom prehriatej vode. Rozhodne mu ju nechcete uprieť, len váhate medzi kúpaním v rybníku, na verejnom kúpalisku alebo v bazéne na záhrade. Čo je pre zdravie tak malého dieťaťa najlepším riešením?

Čítať ďalej...

Skôr, ako skočíte prvú šípku

Leto bez vody a kúpania je ako rande bez bozku alebo zmrzlinový pohár, na ktorom chýba šľahačka. Záhradný bazén sa v teplých mesiacoch stáva stredobodom rodinného života. Preto je potrebné poriadne ho pripraviť na sezónu. Ako to spraviť, aby voda v bazéne bola teplá a zároveň zostala priezračná ako kryštál?

Čítať ďalej...

Bazén počas leta

Starostí s letnou prevádzkou bazéna je možno viac, ako sa domnievajú tí, ktorí ho k dispozícii nemajú a myslia si, že do neho stačí na jar vodu napustiť a na jeseň ju zas vypustiť. Ale žiadny strach, až tak náročné to nie je. Naviac, máte po ruke bazénovú chémiu Vodnár. Na čo rozhodne nemôžete zabudnúť?

Čítať ďalej...

Úprava vody? Nutnosť?

Úprava vody? Nutnosť?

Ideálna hodnota pH bazénovej vody je 7,2 -7,6. Pokiaľ je pH vody vo vašom bazéne mimo tuto vymedzenú oblasť, väčšinou vám začínajú problémy. Na hodnote pH je priamo závislá účinnosť väčšiny dezinfekčných prostriedkov.

Čítať ďalej...

Zmatnela Vám voda? Filtrujte dlhšie!

Pri dlhodobo trvajúcich vysokých teplotách proste niektoré pravidlá neplatia. V našich informačných brožúrach a na webe sa dočítate, že filtráciu by ste mali nechať bežať 6 – 8 hodín behom dňa tak, aby objem vody v bazéne prešiel cez filter.

Čítať ďalej...

Zazimovanie bazénovej vody

Zazimovanie bazénovej vody

Uživatelia bazéna sa delia na dve skupiny. Prvá skupina na jar vodu vypustí a na novú plaveckú sezónu napustí čistú vodu. Druhej skupine je ľúto vodu vypustiť a rozhodne sa pre prečistenie vody a jej opätovné užívanie.

Čítať ďalej...