Zazimovanie bazénovej vody

Zazimovanie bazénovej vody

Uživatelia bazéna sa delia na dve skupiny. Prvá skupina na jar vodu vypustí a na novú plaveckú sezónu napustí čistú vodu. Druhej skupine je ľúto vodu vypustiť a rozhodne sa pre prečistenie vody a jej opätovné užívanie.

zazimovanie bazenovej vody clanok

V obidvoch prípadoch by sa mal použiť zazimovací prípravok, ktorý má dve funkcie – zamedzuje jednak rast rias a jednak usadzovanie vápenatých usadenín na povrchu bazéna. Tým sa uľahčí jarné čistenie bazéna a jeho uvedenie do prevádzky. 

Užívatelia bazéna, ktorí na jar vodu vypustiť nechcú, by mali výberu zazimovača venovať zvýšenú pozornosť. Výrobcovia totiž predpokladajú jarné vypustenie bazéna, a často sú tieto prípravky penivé. Koho by potom pri sprevádzkovaní bazéna na jar potešila vrstva peny na hladine? V tomto smere môžeme uistiť užívateľov bazéna, že výrobok NA ZIMU z bazénovej rady VODNÁR je úplne nepenivý. 

Pri zazimovaní sa neriadime počasím, ale teplotou vody v bazéne. Zazimovanie uskutočňujeme, keď sa teplota vody ustáli okolo 12 °C. 

Ako teda realizujeme samotné zazimovanie bazénovej vody? Vodu najprv ošetríme chlóršokom AKCE a urobíme spätný preplach filtrácie. Následne vodu spustite pod trysku a zberač. Potom zakonzervujte vodu primeraným množstvom prípravku NA ZIMU podľa návodu na etikete a vodu v bazéne mechanicky premiešajte. Bazén prikryte plachtou a urobte zazimovanie filtračného systému. 

Špeciálne plaváky rozložené uhlopriečne na hladine zabránia, aby rozpínajúci sa ľad nepoškodil steny bazéna. Bezplatným riešením sú plastové kanystre/fľaše (napr. po prípravkoch VODNÁR) naplnené pieskom a/ alebo nemrznúcou kvapalinou, aby vzpriamene plávali na hladine a zostalo v nich ešte dostatočné množstvo vzduchu. Uzáver nedoťahujte úplne, nechajte vzduchu možnosť cez ňu dýchať. 

 

  << späť  

Videonávody

Zaujímavosť

Prečítajte si