Ako na údržbu vody v jazierkach

Ako na údržbu vody v jazierkach

Z hľadiska časovej aj finačnej náročnosti je vždy lepšie príčinám problémov s jazierkom či rybníčkom predchádzať, než riešiť následky zanedbania starostlivosti.

ako na udrzbu vody v jazierkach clanok

Aby rybníček či jazierko pekne vyzerali , je dôležité venovať in celoročnú starostlivosť. Je nevyhnutné sledovať parametre vody TESTERMI a pri razantnejšom vychýlení účinne zasiahnuť. Po zimnom období je dôležité, aby sa čo najskôr nastavila biologická a biochemická rovnováha. V letných mesiacoch po výdatných zrážkach hrozí, že sa do jazierka dostane dažďová voda spolu s inými látkami, ktoré môžu negatívne ovplyvniť kvalitu vody.  

Razantné narušenie rovnováhy kvality vody môže byť impulzom k množeniu rias a v priebehu niekoľkých dní je jazierko na nepoznanie. Aplikáciou  prípravku BAENZY – štart na jar alebo BAENZY–sezóna v letnom období sa upevní biologická rovnováha. Aplikáciou týchto prípravkov znížime množstvo živín pre riasy a sinice, ktoré v jarných mesiacoch rýchle bujnejú kvôli nadbytku látok akumulovaných v priebehu zimných mesiacov, resp. po prívalových zrážkach. Rovnako aplikácia prípravku NA RIASY – systém predchádza množeniu rias v jazierku či rybníčku.  

  1. Kontrola parametrov vody
  2. Nastavenie biologickej rovnováhy
  3. pH vody
  4. Biologické odbúravanie nadmerných živín
  5. Prekysličenie vody
  6. Riasy a slizké povrchy v kúpacích jazierkach
  7. Zelená voda
  8. Vláknité riasy
  9. Zazimovanie – oxidácia a vynesenie nečistôt z dna na hladinu
  10. Odstránenie fosfátov a ťažkých kovov z vody

 

<< späť