FAQ 3

03Mám bazén ovál cca 18m3 bez filtrácie. Filtráciu riešim mechanickým zbieraním väčších nečistôt. Jemnejšia špina a zrazenina je po roztočení vody odsávaná hadicou (bazén je na svahu). Pred mesiacom som napustil poprvýkrát tohoto roku vodu. Pridávam raz do týždňa 1l SAVO . Teraz sa po zazelenaní vody a pridaní väčšieho množstva SAVA voda zakalila a má farbu skôr do mliečneho- modra. Poraďte prosím čo mám do vody pridať. Ďakujem za odpoveď.

PORADŇA VODNÁR: Čo sa týka mliečneho zakalenia, došlo k nemu pravdepodobne z dôvodu príliš tvrdej alebo železitej vody. Pre tento typ vody je nutné hneď po napustení bazéna aplikovať prípravok MASKOVAČ TVRDOSTI (podľa návodu na etikete). Pokiaľ ste ho nedali, bude nutné bazén vypustiť a najlepšie „začať odznovu“.

Stručný postup: Vypustiť, napustiť, dať maskovač, filtrovať, upraviť pH, filtrovať, dávkovať dezinfekciu. Pokiaľ nechcete bazén vypustiť celý, vypusťte aspoň časť, dávkujte Maskovač – pozor na predávkovanie!, potom postupujte, viď vyššie! Vo Vašom prípad by sme radili zamyslieť sa nad zakúpením vhodnej, najlepšie pieskovej filtrácie, bez nej sa vám bude voda kaliť často. Niekedy totiž stačí vodu len rozfiltrovať a zákal zmizne.

 

  << späť  

Predpoveď počasia

Videonávody

Zaujímavosť

Prečítajte si