Prečo nestačí medený odkvap?

Prečo nestačí medený odkvap?

Nedávno mi poslala kolegyňa odkaz na článok ženského časopisu na tému „bazén a údržba vody“ a diskusiu k nemu, kde si ženy navzájom radili, čo najlacnejšieho použiť, aby voda zostala aspoň trochu číra kým sa vypustí.

preco nestaci odkvap clanok

V diskusii ma zaujali predovšetkým dve témy – tvrdosť vody, ktorá spôsobila jednej z diskutujúcich usadeninu na stenách a riasy, témy, ktoré boli diskutované už viackrát. Musím povedať, že som sa pri čítaní týchto riadkov cítila previnile. 

Akú osvetu robíme, my všetci, ktorí sa zaoberáme bazénovou chémiou a  bazény tiež staviame, keď niektorí z užívateľov nemajú ani potuchy o prípravkoch za pár eur (MASKOVAČ TVRDOSTI), ktoré im ušetria škrabanie stien? Alebo aspoň uľahčia – NA USADENINY. A prečo jednoducho nepoužijú malé 20g chlorové tabletky KOMPLETON mini, ktoré zľahka splnia všetky nároky na nezávadnosť a čistotu vody? V kilovom balení je ich 50ks, to vychádza pre malý nafukovací bazén na dve sezóny. A ešte sa môžu podeliť so susedkou. Keďže prvý Murphyho zákon hovorí, že návod čitame až potom, keď už si nevieme rady, tak aj túto diskusiu v ženskom magazíne beriem s nadhľadom. 

Čo mám proti medenému odkvapu z nadpisu? Medený plech obsahuje prvok, ktorý je výrazne algicidný, takže nám asi ušetrí nejaký ten deň starostlivosti. To je tak ale všetko. Potom už budem plytvať vodou alebo vystavovať seba či svoje deti nebezpečiu podráždenia pokožky alebo aj napríklad ochoreniu na infekčnú žltačku. Mikroorganizmov môže byť do záhradných bazénikov zavlečených veľa druhov a nie všetky budú citlivé na meď tak, ako riasa. V prípade, že nepoužijeme žiadne oxidačné činidlo, čo medený odkvap nie je, dôjde vďaka organickým nečistotám k ich enormnému rastu, takže voda nakoniec môže byť síce len matná, ale rozhodne by som nedoporučovala „si lognúť“. Nemusíme skončiť len na záchode a tam si  spytovať svedomie, či tie ušetrené eurá stáli za to. 

Aké ponaučenie by sme mohli na záver vyvodiť? Prečítať si návod na používanie alebo preňúrať web. A potom nakúpiť. MASKOVAČ TVRDOSTI, AKCE (chlóršok) a KOMPLETON mini budú na začiatok stačiť a iste neurobíte žiadnu chybu. 

 

Zdravé a príjemné kúpanie želá VODNÁR

 

  << späť  

Predpoveď počasia

Videonávody

Zaujímavosť

Prečítajte si