Napršalo nám do bazéna...

Napršalo nám do bazéna...

Tu poprosím všetkých majiteľov vonkajších bazénov o vyššiu pozornosť. Tak, ako je dažďová voda tá najlepšia pre záhradkárov, pre nás predstavuje značné nebezpečenstvo. Jednak sa v dažďovej vode rozpustia plyny uhlíka, síry a dusíka, ktoré sa v atmosfére vyskytujú alebo prirodzene alebo ako dôsledok priemyselnej a poľnohospodárskej výroby a skôr znižujú pH, a jednak po dopade na zem dažďová voda spláchne prach, pel, trus, uhynutý hmyz, rastliny a s nimi aj rôzne mikroorganismy.

naprsalo nam do bazena clanok

Stačí aj 100 litrov a skôr ako sa nazdáme, všetka voľná dezinfekcia vo vode sa "spotrebuje" na neutralizáciu naplavených nečistôt a pokiaľ sa práve nekúpeme, k vode nechodíme, po týždni bez dozoru nájdeme vodu hnedú, zakalenú, bez iskry, s vrstvou kalu na dne alebo dokonca zelenú. Takže aj keď sa nekúpeme, nezabudnime občas zájsť k vode a skontrolovať hodnoty dezinfekcie a pH. Neunikneme síce vyčisteniu vody, ale včasným prídavkom dezinfekcie predídeme aspoň rastu rias.

P.S. Ako vyčistiť bazén nájdete v Návodoch na inom mieste týchto stránok (vysať, prepláchnuť filter, upraviť pH, oxidovať organické nečistoty + pridať dezinfekciu, popr. pridať VLOČKU SUPER na prejasnenie, nechať bežať 12 hod. čerpadlo, ešte raz vysať a prepláchnuť filter - je to predsa len jednoducho trochu mimoriadna udalosť) 

 

  << späť  

Predpoveď počasia

Videonávody

Zaujímavosť

Prečítajte si