Máte v bazéne riasy?

Máte v bazéne riasy?

Riasy môžu mať rôzne sfarbenie (najčastejšie zelené, hnedé alebo čierne) a na niekoľko dní vám znemožnia užívanie bazéna. Vodu najprv ošetrite dezinfekciou s rýchlym účinkom – chlorgranulátom AKCE. Dávkujte maximálne doporučené množstvo podľa návodu a nechajte pôsobiť aspoň po dobu jedného obehu filtrácie.

mate riasy v batene clanok

Následne použite prípravok NA RIASY a nechajte účinkovať minimálne 12 hodín. Potom je potrebné steny aj dno bazéna mechanicky očistiť od odumretých rias a vodu vyvločkovať pomocou VLOČKA SUPER. Dávkovanie doporučujeme na spodnej hranici, aby nedošlo k predávkovaniu, inak se nemajú nečistoty ako vyzrážať. Doba pôsobenia je cca 12 hodin pri vypnutej filtrácii. Nečistoty sa pomocou vločkovača zhluknú do vločiek a usadia sa na dne bazéna. Vysávanie vločiek zo dna nerobte cez filtráciu. Filter nie je schopný zachytiť naraz toľko nečistôt a vločky by sa cez filter vraceli naspäť do bazéna. 

Nezabudnite na spätný preplach. Skôr ako sa vo filtrácii tlakom vody zdvihne piesok a skôr ako sa začne preplachovať, prvých 50 - 100l vody tečie čistých a len potom sa začne vyplavovať nečistota. Spätný chod zastavte až keď zase potečie čistá voda. Po tomto procese by váš bazén mal byť zbavený rias a opäť pripravený na kúpanie. 

 

  << späť  

Predpoveď počasia

Videonávody

Zaujímavosť

Prečítajte si